Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Klub Radnych "Samorząd dla Mieszkańców" 2010 - 2014

Podziękowania

Email Drukuj PDF
Szanowni Państwo.
Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos oraz wszystkim tym, którzy głosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości. Propozycja kandydowania do parlamentu z listy PIS jest dla mnie dowodem uznania i poważnego traktowania społeczności lokalnych przez Prawo i Sprawiedliwość. Mam nadzieję, że wybrani przez nas parlamentarzyści spełnią nasze oczekiwania w kwestii ustanowienia regulacji prawnych dla przemysłowych turbin wiatrowych oraz będą wypełniać funkcję posła mając na względzie przede wszystkim dobro Polski.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc dla drużny PIS w wyborach parlamentarnych 2015.
Proszę przekazać podziękowania swoim znajomym.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Grażyna Kuc


 

XIX Sesja Rady Miejskiej 26 października 2015

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

26 października 2015 roku o godz. 8:00 odbyło się zwołane na wniosek Burmistrza posiedzenie XIX Sesji, na którą zaprosił przedstawicieli firmy OKOKLINIK.

Trzy główne punkty porządku obrad:

1. Spotkanie z przedstawicielami OKOKLINIK Sp. z o.o. w sprawie powstania Oddziału Chirurgii Jednego Dnia w części budynku SPZOZ w Mogielnicy.
2. Spotkanie z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego w sprawie lokalizacji na terenie naszej gminy wagi do ważenia przeładowanych samochodów, busów i TIR-ów.
3. Uchwała budżetowa.

Nagranie cz. 1 (plik mp3, 59min 16 sek, 54,2 MB),  Nagranie cz. 2 (plik mp3, 1 h 26 min 52 sek, 79,5 MB)

***

Fakty przed Sesją były takie:

- Radni jednoznacznie odrzucili ofertę wykupu części budynku, w którym obecnie mieści się SPZOZ, wyrażając jedynie chęć podjęcia rozmów na wydzierżawienie części pomieszczeń.
- Firma Okoklinik stwierdziła, że nie interesuje ją dzierżawa.
- Akt Notarialny
jednoznacznie zabrania przekształcania (prywatyzowania) SPZOZ-u.
- Burmistrz rok temu rozpowszechniał poniższy dokument:

Oświadczenie burmistrza nt SPZOZ

- Mieszkańcy nie chcą prywatyzowania SPZOZ-u.

NO TO O CO CHODZI ???

Wobec powyższego zapraszam wszystkich, którzy są przeciwni próbom prywatyzacji naszego SPZOZ na sesję w poniedziałek, 26 października w celu wsparcia radnych.

 


 

Komentarz

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Jeden z komentarzy zamieszczonych w internecie. Pasuje znakomicie do większości gmin w Polsce.

"Naszym największym problemem jest rozrzutność. Ogromną ilość środków przeznaczyliśmy na dobra konsumpcyjne zamiast inwestować w infrastrukturę, która mogłaby zarobić na siebie. Dzieje się tak bo polityk nie ma oporów by wydać nieswoją kasę. Co więcej wyda ją na to, co przełoży się na jego poparcie, na to, co widać a nie na to, co w dłuższym terminie przyniesie wszystkim korzyści. Dodatkowo rodzi to problemy z korupcją. Jest kasa to i cwaniak się znajdzie. Przez to, że nas zadłużono, efekty w postaci stadionów, ścieżek rowerowych czy innych bzdur widzimy teraz ale te mniej przyjemne będziemy czuć później jak przyjdzie kredyty spłacać. Jakbyś walnął się młotkiem w kolano a ból poczuł za 10 lat to nie skojarzyłbyś tych faktów i jeszcze nie raz uderzenie w kolano powtórzył."


 

Grażyna Kuc

Email Drukuj PDF
Szanowni Państwo.
Dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy mamy materiał informacyjny w lokalnej prasie jak również w wydaniu internetowym radomskiego Echa Dnia. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem i przesyłania znajomym.

http://www.echodnia.eu/radomskie/wybory-parlamentarne/art/8999040,grazyna-kuc-zajela-drugie-miejsce-w-prawyborach-echa-dnia-do-sejmu,id,t.html

Dziękuję redakcji www.stopwiatrakom.eu

oraz Fundacji Łyński Kamień z Warszawy za pomoc w opracowaniu treści artykułu.

Dziękuję za przesłane materiały filmowe Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wyrki "Człowiek - Kultura - Środowisko", Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" z Jedlińska, Pani Profesor Barbarze Lebiedowskiej oraz wszystkim, których nie sposób wymienić a dzięki którym jestem z Państwem i wierzę, że nasza walka o lepsze jutro, wbrew niezliczonym przeciwnościom, ma sens.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Grażyna Kuc
Przedstawiciel Stowarzyszenia LEPSZE JUTRO
Wspieram:
Stowarzyszenie Lokalnych Inicjatyw Obywatelskich "WSPóLNA SPRAWA"
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
NR KRS 0000528632, NIP 7972054079


 

Ciekawostka zza miedzy

Email Drukuj PDF

W Gazecie Polskiej Codziennie Numer 1234 z 03.10.2015 zamieszczono artykuł "SAMORZĄD WIELKI SPÓR W MAŁEJ GMINIE PSL blisko wiatraków"

Podajemy link do pierwszej połowy artykułu. Cały artykuł dostępny w wydaniu papierowym.

Uzyskaliśmy zgodę na zamieszczenie artykułu. Poniżej pełny tekst.

 


 

Samorząd/Wielki spór w małej gminie

PSL blisko wiatraków

„Blisko ludzkich spraw” – takim hasłem w obecnych wyborach reklamują się politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gorzej wychodzi im to jednak w praktyce. Mieszkańcy gminy Klwów zbuntowali się przeciwko tamtejszemu wójtowi Piotrowi Papisowi (PSL), gdy dowiedzieli się, że chce on umieszczać w ich sąsiedztwie elektrownie wiatrowe. Mimo że inwestycja przygotowywana jest od kilkunastu miesięcy, to mieszkańcy dowiedzieli się o niej jako ostatni.

Jacek Liziniewicz

Informacja o tym, że w położonej w powiecie przysuskim województwa mazowieckiego gminie Klwów mają powstać wiatraki, dotarła do ludzi na początku września. Wywołała ogromne poruszenie, bo okazało się, że zmieniono już nawet miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. – Wcześniej nie było żadnej informacji. Nikt nic nie wie-dział, że w naszej okolicy ma powstać ferma wiatrowa – mówi „Codziennej” Sławomir Szymczyk, jeden z liderów protestu przeciwko wiatrakom. Jak się okazuje, wójt wielokrotnie miał okazję podzielić się tymi informacjami. W ciągu ostatnich miesięcy odbywał cykl spotkań z mieszkańcami, chociażby z okazji wyborów sołtysów. – Na żadnym z nich nie wspominał o elektrowniach wiatrowych – podkreśla Szymczyk. Mieszkańcy obawiają się konsekwencji budowy wielkich elektrowni. Zorganizowali spotkanie na temat wiatraków z przedstawicielami Stowarzyszenia Lokalnych Inicjatyw Obywatelskich „Wspólna Sprawa”, które przedstawiło fachową prezentację materiałów informacyjnych. Na przykładzie farmy wiatrowej Iłża II pani Grażyna Kuc ze stowarzyszenia opowiadała o uciążliwym sąsiedztwie wiatraków. Przytoczyła fragmenty raportu NIK u, który mówi o bardzo wielu nieprawidłowościach w procesie lokalizacji farm wiatrowych w Polsce [kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę w Przystałowicach o godz. 16 – red.]. Gmina Klwów to głównie tereny rolnicze, nastawione na uprawę papryki i sadownictwo. Według niektórych badań właśnie wiatraki nie są przyjazne rolnictwu. Wibracje, hałas i infradźwięki wytwarzane przez elektrownie przeszkadzają drobnym zwierzętom i owadom zapylającym. Ponadto wiatraki wytwarzają hałas, co zwyczajnie przeszkadza w pracach polowych. Śmiertelnym niebezpieczeństwem może być również lód odpadający z łopat śmigieł tych urządzeń.
Wszystkie przeciwności sprawiają, że ludzie przeważnie nie chcą mieszkać w sąsiedztwie wiatraków. To z kolei prowadzi do spadku cen nieruchomości. Ostatecznie w okolicy wiatraków wszyscy są stratni. No prawie wszyscy, bo zyskują ci, na których ziemi powstaje elektrownia. Te osoby są w Klwowie ściśle wyselekcjonowane. Jeden z ośmiu wiatraków ma np. stanąć na działce radnego związanego z wójtem Papisem. – Radny, na którego działce ma powstać elektrownia, wstrzymał się od głosu nad planem zagospodarowania przestrzennego – odbija zarzut wójt Papis. Przekonuje nas również, że do finalizacji budowy wiatraków daleka droga. – Nie umiem nawet wskazać przybliżonego czasu wykonania tej inwestycji – mówi nam Papis. Twierdzi również, że cieszy się z dyskusji na temat wiatraków. Sam nie ukrywa, że jest zwolennikiem farm wiatrowych, z uwagi na podatki, które wpłynęłyby do jego urzędu. Zapowiada, że będzie organizował spotkania i przekonywał mieszkańców. – Jak trzeba, to w każdym sołectwie – mówi nam wójt. Tymczasem konsultacje społeczne odbywają się już po fakcie, bo obowiązuje nowy plan zagospodarowania przestrzennego uwzględniający wiatraki. Wójt przekonywał nas, że można się z niego wycofać. Gdy jednak pod obrady rady gminy wpłynął taki wniosek, nie poddano wniosku pod głosowanie. – Konsultacje powinny odbywać się z czystą kartą. Złożyliśmy odpowiednią uchwałę cofającą decyzję rady gminy z kwietnia tego roku. Liczymy, że zostanie ona szybko przyjęta, tak abyśmy mogli poważnie podejść do dyskusji o farmach wiatrowych – mówi nam Przemysław Pająk, jeden z dwóch radnych, którzy nie zagłosowali za planem zagospodarowania przestrzennego. Przyjęcie uchwały popierają mieszkańcy. Złożyli stosowną petycję do wójta Papisa. „Apelujemy o odstąpienie od inwestycji polegającej na budowie elektrowni wiatrowych, wybudowaniu tras linii energetycznych kablowych. Uważamy, że postępowanie administracyjne w sprawie budowy farmy wiatrowej odbyło się bez czynnego udziału społeczeństwa” – piszą w petycji do rady gminy mieszkańcy. Cały czas pod wnioskiem zbierane są podpisy. Jak mówią organizatorzy, w sumie jest ich już około tysiąca. To fenomen, bo cała gmina Klwów liczy niespełna 4 tys. osób.


 

XVI Sesja Rady Miejskiej 29 września 2015

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Zaproszenie i porządek obrad XVI Sesji Rady Miejskiej w Mogielnicy w dniu 29 września 2015 r.

Przed Sesją miało miejsce nieformalne spotkanie Burmistrza z sołtysami. Na spotkaniu tym Burmistrz wbrew ustaleniom, które zapadły na posiedzeniu Komisji Budżetowej i Komisji Oświatowej 23 września 2015 r. ponownie "drążył" temat oferty firmy Okoklinik dotyczącej współpracy i wykupu części budynków SPZOZ w Mogielnicy nie zważając na wolę radnych oraz zapisy w Akcie Notarialnym.

Dodatkowych informacji rzucających nowe światło na powyższą sprawę możecie zasięgnąć z Zapisu przebiegu posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia z dnia 28-02-2014. Znajdziecie tam również link Wersja publikowana w formacie PDF z przebiegu tegoż posiedzenia. Nas interesują strony 10 i 11.

Znaleźliśmy (tu podziękowania za udzielenie informacji)  Oświadczenie Sławomira Chmielewskiego zamieszczone w czasie wyborów na stronie Urzędu Gminy i Miasta Mogielnica. Pewnie link wkrótce przestanie działać, gdyż nie jest już  widoczny "przypadkowo" na stronie Mogielnicy, więc oświadczenie "ku pamięci" zamieszczam poniżej.

Oświadczenie burmistrza nt SPZOZ

Ja, radny Sawicki zadaję pytanie: Kto tu kłamie?

Czy w przypadku dalszego "drążenia" tematu oferty firmy Okoklinik  Burmistrz będzie zmuszony, zgodnie z Oświadczeniem, pozwać siebie do sądu???

Może jeszcze jedno Oświadczenie, również "ku pamięci", bo jak się okazuje, Burmistrz posiada wspaniałą, fotograficzną pamięć, ale mocno wybiórczą.

Rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego w sprawie powołania Rady Społecznej SPZOZ. Zwracamy uwagę, że Rada Miejska w Mogielnicy wystawiła swoich kandydatów, czego nie można powiedzieć o Burmistrzu, który na sesji wycofał kandydaturę swojego przedstawiciela, bo mu się skład Rady Społecznej nie podobał (i wcale mu się nie dziwię :) oraz o Wojewodzie, który nie przedstawił swojego przedstawiciela.

Po odsłuchaniu części drugiej nagrania stanie się jasne, czemu Burmistrz tak zaciekle oponuje przeciw niezależnemu od niego składowi Rady Społecznej SPZOZ przegłosowanemu przez Radę Miejską. Czyżby obawa, żeby brudy nie wyszły na jaw?

Nagranie_cz_1 (plik mp3, 39 min 59 s, 36,6 MB)

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia pana dr Gralca, którego gościliśmy na sesji oraz wystąpienia pani kierownik SPZOZ oraz pani Radzimirskiej. WARTO!

Nagranie_cz_2 (plik mp3, 1 h 30 min 47 s, 83,1 MB)


 

Prośba

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że Pani Grażyna Kuc
Przedstawiciel Stowarzyszenia LEPSZE JUTRO

Wspiera:
Stowarzyszenie Lokalnych Inicjatyw Obywatelskich "WSPÓLNA SPRAWA"
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
NR KRS 0000528632, NIP 7972054079

będzie kandydowała w najbliższych wyborach do sejmu.  

W programie ma w pierwszej kolejności prawne unormowania dotyczące bezpieczeństwa inwestycji wiatrakowych w Polsce. Sama bardzo intensywnie i od lat działa na tym polu w Iłży i okolicach. Występuje w mediach, organizuje spotkania z mieszkańcami, pisze ważne pisma i apele, publikuje na bogu Pani Prof. Barbary Lebiedowskiej. Bierze też udział w plebiscycie echodnia.eu na najpopularniejszego kandydata ziemi  świętokrzyskiej, radomskiej, podkarpackiej. Zwycięstwo i wysokie pozycje w tym plebiscycie umożliwią kandydatce więcej miejsca na publikację problematyki wiatrakowej. Taka jest idea tego plebiscytu.

Dlatego proszę zaprzyjaźnione osoby, zainteresowane nagłaśnianiem problemów związanych z inwestycjami wiatrakowymi o popieranie kandydatki. Można to zrobić elektronicznie korzystając z linku:

http://plebiscyty.echodnia.eu/plebiscyt/karta/grazyna-kuc-bezpartyjna,29175,1444495,t,id,kid.html?cookie=1


 

 

Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowej i Oświatowej 23 września 2015

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Porządek wspólnego posiedzenia Komisji Gospodarki Budżetu i Rolnictwa z Komisją Oświaty i Spraw Społecznych w dniu 23 września 2015 r. o godz. 13:30

1. Rozpatrzenie podań.

2. Sprawy różne.

Ze względu na zajęcia w szkole nie mogłem uczestniczyć w posiedzeniu od początku, stąd nagranie nie obejmuje odczytania oferty Centrum Medycznego Okoklinik, ale dyskusja się nagrała :)

Nagranie_1 (plik mp3, 30min 37 s, 28 MB)

Dokumenty wykorzystane w wypowiedzi przez radnego Sawickiego:

Akt Notarialny, Spis świadczeń z NFZ, Artykuł ze strony wyborcza.pl "Neumann: pozwę autorów artykułu"

Sądząc po wściekłych atakach na moją skromną osobę wypowiedź trafiła w cel.

Komentarz na ludowo:

Cygan przez wieś raz przejdzie.

Wpuścić lisa do kurnika.

Wpuścić wilka do owczarni.

Należy czerpać z mądrości ludowych, żeby nie było, że:

Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.


 

List otwarty do Sejmiku Woj Mazowieckiego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Zamieszczamy List otwarty do Sejmiku Województwa Mazowieckiego sygnowany przez 28 Stowarzyszeń.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią zamieszczonego Listu.

Prosimy Was również o wysłanie załączonego listu na poniższe adresy adres e-mail.

Marszałek Województwa Mazowieckiego
Adam Struzik
Sekretariat: ul. Jagiellońska 26, IV piętro, p. 402,
tel. (+22) 5907-804
fax (+22) 5907-875
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Ludwik Rakowski
Sekretariat: Pl. Bankowy 3/5, p. nr 142,
tel. (+22) 432 45 50
fax (+22) 620 27 07
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W WARSZAWIE
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
tel. (+48 22) 5979-100
fax (+48 22) 5979-290
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


List otwarty został opublikowany na www.stopwiatrakom.eu.


 

 

XV Sesja Rady Miejskiej 26 sierpnia 2015

Email Drukuj PDF

Zaproszenie i porządek obrad XV Sesji Rady Miejskiej

Nagranie_cz_1 (plik mp3, 43,1 MB, 47 min 6 s)

04:40 Zarządzenia Burmistrza
11:00 Wręczenie nagrody najlepszemu maturzyście
14: 00 Zmiana Uchwały w sprawie WPF

Nagranie_cz_2 (plik mp3, 55,8 MB, 1 h 1 min 2 s)

Zmiana Uchwały w sprawie WPF - zakończenie
Uchwała budżetowa
Regulamin głosowania dot. wyboru ławnika
Wybór ławnika
37:00 Wystąpienie kierownika SPZOZ pani Latosiak

Nagranie_cz_3 (plik mp3, 77,7 MB, 1 h 24 min 53 s)

00:00 Powołanie Rady Społecznej SPZOZ w Mogielnicy
15:00 Powołanie Komisji ds komunalizacji mienia gminy
20:40 Gminny Program Wspierania Rodziny
22:30 Porozumienie międzygminne
32:00 Przystąpienie do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Mogielnica

41:20 Sprawy różne

 


 

 

Komisja Oświaty 24 sierpnia 2015

Email Drukuj PDF

Porządek posiedzenia Komisji Oświaty i Spraw Społecznych 24 sierpnia 2015 r.

1. Omówienie bieżącej sytuacji SPZOZ w Mogielnicy

2. Rozpatrzenie podań

3. Sprawy różne

Nagranie (plik mp3, 37,7 MB, 41 min 14s)


 

Prawda o powiecie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

W gazecie Nad Wisłą Nr 29 (532) z 6 sierpnia 2015 roku Starosta Grójecki zamieścił na 6 stronie artykuł "Prawda o powiecie".

Link do wersji elektronicznej [Pobierz pełne wydanie Nad Wisłą w formacie PDF]

Prosimy o  rozpowszechnianie tego artykułu wśród znajomych, bo niewykluczone, że gazeta może "dostać skrzydeł i odfrunąć" z terenu gminy Mogielnica.

Kolejny artykuł Starosty Grójeckiego o sytuacji w powiecie w Jabłonce "Starosta Grójecki Marek Ścisłowski przerywa milczenie".


 


Strona 6 z 20

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 306
Odsłon : 955416

Sesje dla wszystkich

Czy sesje Rady Miejskiej powinny być dostępne dla wszystkich po południu?
 

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?