Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zdaniem Starosty Oświadczenie

Oświadczenie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Grójec, dnia 20.12.2016r.

O ś w i a d c z e n i e


Szanowni Państwo,

Muszę zdecydowanie zaprotestować przeciwko kłamliwym artykułom zamieszczanym w „Naszych Czasach”. Ale czy można się dziwić, skoro autorem większości z nich jest Maciej Dobrzyński, który wreszcie 8 grudnia 2016r. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Radomiu za wielokrotne poświadczanie nieprawdy. Jest to człowiek, który na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu stwierdził, że jest gotów do przeznaczenia znacznych pieniędzy, żeby mnie zniszczyć. Kłamstwa te powtarza z uporem maniaka i przy wsparciu radnego Janusza Karbowiaka.

Trudno odnieść się do ogólników typu: brak analizy studium wykonalności, operacji na żywym organizmie naszego ogólniaka, zmaterializowanej koncepcji, krótkowzroczności, strachu, panice, chaosie organizacyjnym, finansowym w artykule „Kosztowne zamieszanie przy LO w Warce”, które pojawiają się we wszystkich artykułach jego autorstwa. Są to zlepki pusto brzmiących określeń, do których zdążyłem się przyzwyczaić. Ten potok pustosłowia płynie już od co najmniej 20 miesięcy bez względu na okoliczności. Nawet tak ważne wydarzenie jak święta Bożego Narodzenia nie są w stanie powstrzymać tego zwyrodniałego narcyza przed opluwaniem nie tylko mnie, ale również wielu innych ludzi. Mam nadzieję, że Dobrzyński nie kończył „ogólniaka” w Warce, bo swoją postawą pokazuje, jak niewiele wyniósł z lat spędzonych w szkole.

Oświadczam, że ani ja, ani Zarząd Powiatu nigdy nie podjęliśmy decyzji o przeniesieniu Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce. Nie rozumiem więc skąd te kłamstwa na temat zmiany decyzji podjętej pod naciskiem uczniów, rodziców, nauczycieli i samorządowców. Nieprawdą jest również, że umowę podpisałem ze strachu przed społecznością Warki. Umowa z dnia 1 stycznia 1992 r. w § 1 zawiera zapis: „Na mocy uchwały Nr VIII/36/90 Rady Gminy w Warce z dnia 30.11.1990 r., Zarząd Gminy przekazuje Kuratorium część budynku Ośrodka Sportowo-Kulturalnego w Warce położonego przy ul. Warszawskiej 27 w użyczenie na czas nieokreślony (nie krótszy niż 25 lat) z przeznaczeniem na liceum ogólnokształcące”. W § 5 jest napisane: „Niniejszą umowę każda ze stron może wypowiedzieć w okresie 6-miesięcznym na koniec roku szkolnego”. Osobiście rozmawiałem z nauczycielami w 2015 r. i zapewniałem, że nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach bez akceptacji społecznej. W maju br. ustaliliśmy z burmistrzem Dariuszem Gizką, że podpiszemy nową umowę użyczenia na lata 2017-2021 z możliwością jej przedłużenia. Dwukrotnie spotkałem się z nauczycielami 17 listopada oraz 19 grudnia tego roku. Podtrzymałem stanowisko, że szkoła nie zostanie zlikwidowana ani przeniesiona. Powtórzyłem w obecności rodziców, że istotne decyzje dla szkoły będziemy podejmować wspólnie.

Potwierdzeniem kłamstw jest drugi artykuł podpisany przez Radnego Janusza Karbowiaka pt. „Po nas choćby i potop”. Przytoczę najważniejszy cytat: „To już kolejne takie decyzje, które w tej kadencji zadłużają Powiat o ponad 23 mln złotych (z odsetkami)”. Jest to wyrafinowane kłamstwo. Gdyby tak było, to w starostwie urzędowałby już komisarz, a nie zarząd i rada. Doliczając te 23 mln zł do zadłużenia pozostawionego w spadku przez m. in. byłego przewodniczącego Karbowiaka, to wynosiłoby ono łącznie 62 mln. zł tj. 67% dochodów budżetu. Przypomnę, że zadłużenie nie może przekraczać 60%. Informuję, że Zarząd Powiatu w tej kadencji nie zaciągnął ani jednej złotówki kredytu. Wprost przeciwnie - racjonalne gospodarowanie doprowadziło do zmniejszenia zadłużenia o 6,5 mln zł.
Wierząc w brednie wypisywane w „Waszych (ich) czasach” powinny być pozamykane szpitale, zlikwidowana większość szkół oraz domów pomocy społecznej.

Szanowni Państwo,

zachęcam do zapoznania się z raportem zamieszczonym w świątecznym wydaniu „Jabłonki”. Proszę również o chwilę zastanowienia, zanim weźmiecie Państwo do ręki „Ich czasy” - tubę Dobrzyńskiego.


Starosta Grójecki
Marek Ścisłowski

 


 

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 298
Odsłon : 549855

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?