Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ciekawe linki

Ciekawe linki

Email Drukuj PDF

bibula.com Bibuła pismo niezależne

Niezależny Serwis Informacyjny Iskry Polskości - po prostu Twój serwis

polskawalczaca.com Wolna Polska zaczyna się tutaj

Blog - tylko dla wybitnie inteligentnych

Gmina Nowa dla Błędowa

Wolna ludzkość Polska świadoma

Rycerze Łuku

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kozietuły i Okolic

Afery PO

Prawda - tego nie znajdziesz w gazetach i telewizji

Avaaz.org - jest nowym globalnym ruchem internetowym z prostym demokratycznym przesłaniem: zlikwidowania rozdźwięku pomiędzy światem jaki mamy, a światem jakiego większość ludzi by pragnęła. Info o Avaaz.org

Stowarzyszenie „Komitet Obrony Pracowników”

Artykuł na metromsn.gazeta.pl "Jak straż gminna z fotoradarem poluje na kierowców" - o straży gminnej w Mogielnicy

Kurier Południowy o SPZOZ w Nowym Mieście Naruszyli dyscyplinę finansów publicznych?

Kurier Południowy o wbijaniu "noża w plecy" przez burmistrza Mogielnicy w artykule Dokąd dojedzie kolejka wąskotorowa?

Jezioro Sulejowskie do likwidacji? Dyskusja ekspertów, m. in. wypowiedź ekologa i burmistrza Mogielnicy

Strona internetowa Stowarzyszenia "Zdrowa Gmina"

Wstrząsający wywiad z prof. Kieżunem: OKRADLI NAS JAK OKRADALI AFRYKĘ do przeczytania

Wstrząsający wywiad z prof. Kieżunem: Polska to kraj kolonialny!? Patologia transformacji Polski! - film 28 min.

Strona internetowa www.klubinteligencjipolskiej.pl

Gwiazda: Kaczyńscy wyłamali się z układu okrągłostołowego i dlatego był Smoleńsk

wolna-polska.pl

Film, który zniszczył gender studies w Norwegii

Nikola Tesla - inwentor XXI wieku

Fotografie zwyciężonego siłą natury nowotworu

Witamina B17 (amigdalina, amygdalina, laetrile, letril) to lekarstwo na raka

Mandaty straży miejskiej do zwrotu?

Libia pogrążyła się w anarchii. O tym się nie mówi.

niewygodne.info.pl Blog niewygodny dla estabilishmentu III RP

Gun Engine - silnik spalinowy o nowoczesnej konstrukcji

Polska Kuwejtem Europy? Zobacz o jakie złoża toczy się III wojna światowa.


Demotywatory na dobranoc: obrona, warunki, jeśli, Polska, szczerość, przewaga, wybory, manipulacja, pozory, strach, szacunek, urzędnicy, Burundi, Auto sołtysa, władza, Radar, Ciekawy cytat, Prawda o fotoradarachKot burmistrzem, kot, cwaniaki, kłamstwa, wartość, dymisja, Naród, Bydgoszcz, Zło powraca, Droga do pracy, Kara śmierci,  Razem, Nigdy nie zabieraj..., Pieniądze, Archipelag Gułag, Metody kontroli społeczeństwaMetody kontroli społeczeństwa (to samo, ale czytelniej), Rządowe Perpetuum Mobile,


Członkowie Klubu z przyjemnością informują, że gazeta Jabłonka zamieściła nasz artykuł "Po co ta grupa powstała?" na swojej stronie internetowej.


Praca w UGiM Mogielnica


W Księdze Gości na stronie internetowej Mogielnicy rozgorzała dyskusja na temat artykułu "Kontrowersje wokół powstania Natury 2000", który ukazał się na portalu www.lowiczanin.info. Artykuł przeniesiono do archiwum. Aby zapoznać się z nim należy się zalogować i wyszukać go wpisując natura 2000 w wyszukiwarce na stronie.  Link. Miłego czytania.

 


ARIMR - Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych ... oraz na dole tej strony

listy (w Excelu) ustalające kolejność przysługiwania pomocy dla wniosków złożonych w okresie od 15 października  2012 r. do 26 listopada 2012 r. - wyszukiwanie nazwisk: CTRL+F, następnie wpisać nazwisko i ENTER.

Wójt przed sądem. Odpowie za 167 przestępstw.

Sudety biją na alarm.

Mieszkańcy Wiskitek sami decydują na co wydać gminne pieniądze

Film o zagrożeniach związanych z żywnością modyfikowaną genetycznie (GMO)


Komentarz z ONETu

Nie sprawdzałem poniższych obliczeń z braku czasu. Ale temat jest na tyle interesujący, że może ktoś z Was zweryfikuje te obliczenia.

~pl: Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury. Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej??
Rocznie to ponad 30mld PLN nadwyżki! A ty Polaku pracuj do 67 roku życia.
Gdzie jest kasa!!!

 


 

WYBORY wcale nie na wesoło, a ku przestrodze.

Wpływowy polityk umiera na ciężką chorobę. Jego dusza trafia do Nieba i wita go Święty Piotr.
Witaj w Niebie. Zanim tu zamieszkasz, musimy rozwiązać tylko jeden problem. Mamy to pewne zasady i nie jestem pewien, co z tobą zrobić.
Jak to co - wpuśćcie mnie - mówi polityk.
Cóż, chciałbym, ale mamy polecenia z samej góry. Zrobimy tak - spędzisz jeden dzień w Piekle i jeden dzień w Niebie. Potem możesz sobie wybrać, gdzie chcesz spędzić wieczność.
Serio, ja już wiem - chcę trafić do Nieba - mówi polityk.
Wybacz, ale mamy swoje zasady.
Po tych słowach Święty Piotr odprowadza go do windy i polityk zjeżdża w dół, dół, dół wprost do Piekła. Drzwi otwierają się i polityk jest pośrodku pełnego zieleni pola golfowego. W tle jest restauracja, a przed nią stoją wszyscy jego przyjaciele oraz inni politycy, którzy pracowali z nim. Wszyscy są szczęśliwi i świetnie się bawią. Podbiegają do niego i witają go, ściskają oraz wspominają stare dobre czasy, gdy bogacili się kosztem zwykłych ludzi. Potem grają w golfa a następnie jedzą kolację z kawiorem i czerwonym winem. Jest także Szatan który jest naprawdę fajnym i sympatycznym gościem - świetnie się bawi i tryska humorem opowiadając dowcipy. polityk bawi się tak doskonale, że nim się zorientuje, minie jego czas. Wszyscy ściskają go i machają na pożegnanie, gdy winda rusza w górę. Winda jedzie, jedzie i jedzie - aż drzwi się otwierają w Niebie, gdzie czeka na niego Święty Piotr.
Czas odwiedzić Niebo.
I tak mijają 24 godziny, w których mąż stanu spędza czas z duszyczkami na skakaniu z chmurki na chmurkę, graniu na harfach i śpiewaniu. Bawią się całkiem nieźle i nim się zorientuje, doba mija i powraca Święty Piotr.
Cóż - spędziłeś jeden dzień w Piekle i jeden dzień w Niebie. Wybierz zatem swój los.
Polityk myśli chwilkę i odpowiada. Cóż, nigdy nie myślałem, że to powiem. To znaczy - w Niebie jest naprawdę cudownie, ale myślę, że lepiej mi będzie w Piekle.
Tak więc Święty Piotr odprowadza go do windy i polityk jedzie w dół, dół, dół... - wprost do Piekła. Otwierają się drzwi i polityk jest pośrodku pustyni pokrytej śmieciami i odpadkami. Widzi wszystkich swoich przyjaciół ubranych w szmaty, zbierających śmieci do czarnych, plastikowych toreb. Nagle podchodzi do polityka Szatan i klepie go po ramieniu.
"Nie rozumiem! - Jeszcze wczoraj było tu pole golfowe, restauracja, jedliśmy kawior, tańczyliśmy i bawiliśmy się świetnie. Teraz jest tu tylko pustynia pełna śmieci, a moi przyjaciele wyglądają strasznie!"
Szatan spogląda na polityka, uśmiecha się i mówi:
Wczoraj mieliśmy kampanię wyborczą! A dziś na nas zagłosowałeś. Już jest po wyborach.

 


 

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 306
Odsłon : 972326

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?