Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Sesje XVI Sesja Rady Miejskiej 29 września 2015

XVI Sesja Rady Miejskiej 29 września 2015

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Zaproszenie i porządek obrad XVI Sesji Rady Miejskiej w Mogielnicy w dniu 29 września 2015 r.

Przed Sesją miało miejsce nieformalne spotkanie Burmistrza z sołtysami. Na spotkaniu tym Burmistrz wbrew ustaleniom, które zapadły na posiedzeniu Komisji Budżetowej i Komisji Oświatowej 23 września 2015 r. ponownie "drążył" temat oferty firmy Okoklinik dotyczącej współpracy i wykupu części budynków SPZOZ w Mogielnicy nie zważając na wolę radnych oraz zapisy w Akcie Notarialnym.

Dodatkowych informacji rzucających nowe światło na powyższą sprawę możecie zasięgnąć z Zapisu przebiegu posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia z dnia 28-02-2014. Znajdziecie tam również link Wersja publikowana w formacie PDF z przebiegu tegoż posiedzenia. Nas interesują strony 10 i 11.

Znaleźliśmy (tu podziękowania za udzielenie informacji)  Oświadczenie Sławomira Chmielewskiego zamieszczone w czasie wyborów na stronie Urzędu Gminy i Miasta Mogielnica. Pewnie link wkrótce przestanie działać, gdyż nie jest już  widoczny "przypadkowo" na stronie Mogielnicy, więc oświadczenie "ku pamięci" zamieszczam poniżej.

Oświadczenie burmistrza nt SPZOZ

Ja, radny Sawicki zadaję pytanie: Kto tu kłamie?

Czy w przypadku dalszego "drążenia" tematu oferty firmy Okoklinik  Burmistrz będzie zmuszony, zgodnie z Oświadczeniem, pozwać siebie do sądu???

Może jeszcze jedno Oświadczenie, również "ku pamięci", bo jak się okazuje, Burmistrz posiada wspaniałą, fotograficzną pamięć, ale mocno wybiórczą.

Rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego w sprawie powołania Rady Społecznej SPZOZ. Zwracamy uwagę, że Rada Miejska w Mogielnicy wystawiła swoich kandydatów, czego nie można powiedzieć o Burmistrzu, który na sesji wycofał kandydaturę swojego przedstawiciela, bo mu się skład Rady Społecznej nie podobał (i wcale mu się nie dziwię :) oraz o Wojewodzie, który nie przedstawił swojego przedstawiciela.

Po odsłuchaniu części drugiej nagrania stanie się jasne, czemu Burmistrz tak zaciekle oponuje przeciw niezależnemu od niego składowi Rady Społecznej SPZOZ przegłosowanemu przez Radę Miejską. Czyżby obawa, żeby brudy nie wyszły na jaw?

Nagranie_cz_1 (plik mp3, 39 min 59 s, 36,6 MB)

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia pana dr Gralca, którego gościliśmy na sesji oraz wystąpienia pani kierownik SPZOZ oraz pani Radzimirskiej. WARTO!

Nagranie_cz_2 (plik mp3, 1 h 30 min 47 s, 83,1 MB)


 

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 306
Odsłon : 972351

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?