Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Kiełbasa za 22 miliony

Kiełbasa za 22 miliony

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Rys historyczny powstania najdłuższej na świecie kiełbasy wyborczej.

Zaczęło się zwyczajnie. Dwie firmy zwróciły się do Rady Miejskiej z prośbą o pomoc w inwestycji mającej na celu przyłączenie ich do oczyszczalni w Mogielnicy.

Radny Sawicki na XXXIX Sesji RM 19 kwietnia 2013 odczytał dwa dokumenty: Uchwałę Nr XI (122) 2003 i Porozumienie dotyczące Rozbudowy oczyszczalni ścieków wraz z kolektorami doprowadzającymi ścieki  Kozietuły - Mogielnica, czyli słynnej Rury za 22 miliony.

Z dokumentów jednoznacznie wynika, że budowa tej kanalizacji nie powinna nas kosztować NIC, lub jak zarzekał się burmistrz na Sesji w 2003 roku "Zero złotych", bo taki (nie ujęty w protokole, ale są na to  świadkowie, zresztą świadczy o tym treść Porozumienia) warunek postawili ówcześni radni Rady Miejskiej burmistrzowi przed udzieleniem mu zgody w formie Uchwały Nr XI (122) 2003 na podpisanie Porozumienia z firmami EMIG i ARED.

Zwróćcie uwagę na paragrafy 9 oraz 13 Porozumienia.

Na podstawie Porozumienia została zawarta Umowa z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych 20 października 2010 roku. Wysoce korzystna dla obu firm, ponieważ ich wkład w inwestycję zmalał z 50% do zaledwie 15%.

1 kwietnia 2011 roku burmistrz wystosował do obu firm pismo z prośbą o wpłatę udziału finansowego.

Gdyby wyegzekwować od tych firm należne fundusze, Rura nic by nas nie kosztowała. Nawet w przypadku braku jakichkolwiek środków zewnętrznych. Przy deklarowanym wkładzie 50% wpłynęłoby do kasy około 11 mln złotych, na rozbudowę kanalizacji na wsiach dołączanych do rury.

Niestety w wyniku rozmów z przedstawicielami obu firm 24 maja 2011 roku sporządzono Aneks do Porozumienia.  Czy korzystny dla gminy - osądźcie sami.

Inne gminy otrzymane pieniądze przeznaczyły na kanalizację i wodociągi dla mieszkańców. W naszej gminie prawie cała suma została przeznaczona na budowę kolektora ściekowego dla jednej prywatnej firmy.

ZERO ZŁOTYCH burmistrza kosztuje nas bardzo dużo.

UWAGA!

Wobec tego, że tymi 22 milionami złotych przeznaczonych rzekomo dla mieszkańców gminy burmistrz wsparł swoją kampanię wyborczą w 2010 roku, a lwią część 22 mln pochłonęła Rura, która z natury (okrągła i długa) jest podobna do kiełbasy,  niniejszym ogłaszamy

rekord świata w długości kiełbasy wyborczej

- padł on w Mogielnicy i wynosi (zgodnie z SIWZ) 2275 m o średnicy 200 mm plus 4588 m o średnicy 160 mm.

RAZEM: Kiełbasa wyborcza o długości 6863 metrów.

 


 

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 306
Odsłon : 992620

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?