Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wypowiedzi V Światowe Igrzyska Gier i Sportów dla Wszystkich

V Światowe Igrzyska Gier i Sportów dla Wszystkich

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 

W dniach od 5 do 11 lipca w litewskim mieście Siauliai (Szawle) odbyły się V Światowe Igrzyska Gier i Sportów dla Wszystkich, organizowane przez Światową Organizację Sportu dla Wszystkich (TAFISA) wraz z UNESCO pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

Polska była reprezentowana przez dwie delegacje wysłane na igrzyska dzięki Polskiemu Ministerstwu Sportu. Jedną z nich była reprezentacja Polskiego Towarzystwa Ringo w składzie której znalazło się pięcioro członków UKS Mogielnica: Paulina Latosiak, Paulina Wangryn, Mateusz Błach, Patryk Janicki, Mariusz Wangryn która prezentowała polską grę sportową - Ringo, grupa studentów z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zaprezentowała trzy spośród polskich gier tradycyjnych: Pierścieniówkę, Kapelę oraz Grele.

Więcej na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego w Mogielnicy. Nie mylić UKS z KS Mogielanka! Nie mają ze sobą nic wspólnego za wyjątkiem tego, że KS działa za pieniądze, z których część powinien otrzymać UKS. UKS działa społecznie nie otrzymując żadnych dotacji z gminy i mimo tego może się pochwalić naprawdę wspaniałymi osiągnięciami.

 


 

 

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 298
Odsłon : 549881

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?