Klub Radnych Samorząd dla Mieszkańców

działający w Radzie Miejskiej w Mogielnicy w kadencji 2010 - 2014

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Klub Radnych "Samorząd dla Mieszkańców" 2010 - 2014

XLIII Sesja Rady Miejskiej 19 lipca 2013

Email Drukuj PDF

Porządek obrad oraz materiały

Projekt uchwały dotyczącej zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Mogielnica dla fragmentów sołectw: Stamirowice, Michałowice, Borowe, Dziarnów, Jastrzębia, Świdno, Tomczyce, Ślepowola, Stryków, Otaląż, Otalążka.

Dotyczy lokalizacji elektrowni wiatrowych w wyżej wymienionych sołectwach.

 

RELACJA z XLIII Sesji RM 19 lipca 2013

Tego nawet scenarzyści serialu RANCZO Wilkowyje by nie wymyślili!

Posłuchajcie sami, jak się w Mogielnicy załatwia podwyżkę pensji na telefon. Dziwne, że pan burmistrz o tym nie wiedział. Ile osób zarabia w Mogielnicy 12 000 zł miesięcznie? Kto podpisuje listy płac?

Powyższy kuriozalny przypadek z telefoniczną podwyżką wynagrodzenia jest "wisienką na torcie" toczącej się od 2011 roku sprawy w SPZOZ, o której reportaż Piotra Kołodziejczyka z Telewizji Radom zamieszczony został dziś rano na stronie internetowej.

Reportaż Piotra Kołodziejczyka na temat skomplikowanej sytuacji w SP ZOZ Mogielnica.

 

Po wpisaniu w prawym górnym rogu tej strony w okienku SZUKAJ słowa SPZOZ zobaczycie listę artykułów dotyczących SPZOZ i byłego (mamy nadzieję) kierownika Woźniaka. Warto ponownie poczytać relacje ze spotkań dotyczących SPZOZ przeprowadzonych na wiosnę 2011 roku odnosząc je do wyroku Sądu i reportażu TVRadom. I wszystko będzie jasne.

Gazeta Nad Wisłą zamieściła w swym wydaniu papierowym oraz w internecie artykuł "Kierownik za karę stracił pracę".

Ad. 11

W tym punkcie obrad poruszona została o wiele ważniejsza sprawa, która będzie miała długoterminowe i nieprzewidywalne konsekwencje dla naszej gminy.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji, jaka wywiązała się po odczytaniu projektu uchwały dopuszczającej budowę elektrowni wiatrowych na terenach gminy.

Głosowano:

Za - 8 radnych, wiadomo których,

Przeciw - 5 radnych.

 

Zamieszczamy mapy z Załącznika 2 zmiany studium dla Terenu A (33 MB) oraz dla Terenu B (12 MB). Te same mapy - niewielkie pliki (po 0,25 MB) w formacie JPG Teren_A oraz Teren_B.

Przypominamy również mapki z Załącznika 1 z grudnia 2011 roku, których nie przedstawiono radnym przed głosowaniem nad uchwałą.


 

Zaproszenie Telewizja Radom

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 

Dziś (środa, 3 lipca 2013) TVRadom zrealizowała zamkniętą debatę na temat wyroku Sądu Okręgowego w Radomiu w sprawie byłego kierownika SPZOZ. Obecność swą zapowiedział poseł Marek Suski.

Poseł nie dojechał. Zatrzymały go ważne obowiązki. W tej sprawie wypowie się w swoim biurze poselskim.

Na debacie w Biurze Rady obecni byli: Burmistrz Sławomir Chmielewski, pełniąca obowiązki kierownika SPZOZ lekarz Agnieszka Grodzicka oraz radna Małgorzata Babska-Jakubczak.

Nagranie z debaty jest już dostępne na stronie internetowej Telewizji Radom http://tvradom.pl W programie pojawia się nazwisko Ścisłowski, ale chodzi o Witolda Ścisłowskiego, dyrektora szkoły, a nie o Marka Ścisłowskiego, byłego zastępcę burmistrza.

 

Jutro, 4 lipca 2013 roku około godz. 10:00 zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta na Rynek w Mogielnicy na spotkanie z dziennikarzem Piotrem Kołodziejczykiem z Telewizji Radom.

5 lipca 2013 roku o 12:00 ponownie zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta na Rynek w Mogielnicy na spotkanie z dziennikarzem Piotrem Kołodziejczykiem z Telewizji Radom. Temat ten sam: opinie mieszkańców o wysokości zasądzonego wyroku.

Link do strony internetowej Telewizji Radom na której jest zamieszczony Reportaż Piotra Kołodziejczyka na temat skomplikowanej sytuacji w SP ZOZ Mogielnica.


 

Relacja z rozprawy kierownika SPZOZ

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 

Telewizja Radom zamieściła dziś na swojej stronie relację z rozprawy kierownika SPZOZ, która odbyła się 17 czerwca 2013 roku w Sądzie Okręgowym w Radomiu, II Wydział Karny oraz komentarze osób obecnych na sali rozpraw. Ponieważ trudno znaleźć te materiały na nowej stronie TV Radom, podajemy poniżej linki do wszystkich materiałów.

Trzy filmy możecie obejrzeć na YouTube: Rozprawa, Komentarze. Debata

oraz końcowy reportaż pt  Złota uczciwość czyli rzecz o SPZOZ w Mogielnicy. (plik b. duży - 290 MB, 36min 55 sek)

Do odtworzenia tego pliku (flv) należy zainstalować sobie darmowy, legalny  program o nazwie VLC

Echo Dnia zamieściło artykuł dotyczący powyższej sprawy. Są już komentarze. Trzeba trochę w dół przewinąć, bo komentarze są pod reklamami.

Nad Wisłą zamieściło w wydaniu z 27 czerwca 2013 artykuł 35 tys. zł grzywny za lata oszustw.

Na stronie internetowej Jabłonki zamieszczono artykuł "Kierownik ZOZ-u w Mogielnicy przyznał się do winy"

Kolejna gazeta Nowe Dni w papierowym wydaniu (na stronie 2) zamieściła artykuł "Afera w Mogielnicy - jest wyrok Sądu" - zamieszczamy wersję pdf

Gazeta Nad Wisłą zamieściła w swym wydaniu papierowym oraz w internecie artykuł "Kierownik za karę stracił pracę".

TAK, była telewizja w piątek w Mogielnicy. Przeprowadzono kilka wywiadów z mieszkańcami.

Umówieni są z burmistrzem na spotkanie w poniedziałek.

Zapraszamy na poniedziałek wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos w sprawie wyroku kierownika SPZOZ oraz w innych sprawach do wystąpienia przed kamerami.

 

Kierownik SPZOZ złożył w piątek rezygnację.

Redaktor Telewizji Radom Piotr Kołodziejczyk przeprowadził wywiad z Zastępcą Prokuratora Rejonowego.

Radna Małgorzata Babska-Jakubczak złożyła w Prokuraturze pismo podpisane przez 64 mieszkańców Gminy domagające się wniesienia apelacji od wyroku.

Pismo skierowanie do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, Załącznik 1a, Załącznik 1b, Załącznik 2, Załącznik 3

Redaktor Telewizji Radom przeprowadził wywiad z burmistrzem Gminy i Miasta Mogielnica, który potwierdził fakt złożenia rezygnacji przez Dariusza Woźniaka.

 


 

XLII Sesja Rady Miejskiej 18 czerwca 2013

Email Drukuj PDF

Zaproszenie i porządek obrad.

Materiały cz. I - czternaście stron, kilka pustych, trzeba cierpliwie przewijać aż do końca.

Materiały cz. II - dwadzieścia sześć stron, trzeba cierpliwie przewijać aż do końca.

Jest coś o obiecanej przez burmistrza obniżce opłat za wywóz śmieci.

Oraz protokół z XLI Nadzwyczajnej Sesji RM do zatwierdzenia. Zastanawiający.


 

Wyrok Sądu Okręgowego z uzasadnieniem

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 

Prawomocny Wyrok w sprawie przywrócenia radnego Bogdana Sawickiego do pracy oraz zasądzający na jego rzecz wynagrodzenie za cały czas pozostawania bez pracy:

Wyrok Sądu Okręgowego z 27 maja 2013 roku z klauzulą wykonalności

ten sam Wyrok Sądu Okręgowego z uzasadnieniem

oraz Wyrok Sądu Rejonowego z 4 października 2012 roku z całym uzasadnieniem

Kolejne pismo dotyczące przywrócenia do pracy i nic, ale wizyta w Prokuraturze pomogła.

Przywrócenie do pracy

Ponad dwa miesiące zajęło naszej światłej władzy rozszyfrowanie pkt. II wyroku sądu dotyczącego wypłaty wynagrodzenia za cały czas pozostawania bez pracy.

W dniu 1 sierpnia 2013 roku na koncie bankowym radnego Sawickiego pojawiło się całe zasądzone wynagrodzenie za osiem miesięcy pozostawania bez pracy. Wyrównano mu nawet do pełnego etatu pensję za wrzesień 2012.


 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 

Zwracamy się z prośbą do osób posiadających ciekawe zdjęcia z wycieczki na Mazury o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najciekawsze postaramy się zamieścić na naszej stronie.


 

XLI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej 29 maja 2013

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Ponad rok temu zapoznaliśmy opinię publiczną - mieszkańców gminy Mogielnica - z zarzutami prokuratorskimi wobec dyrektora ZSO.
Efekt - dyrektor szkoły w czerwcu 2012 roku bezprawnie zwolnił radnego Bogdana Sawickiego z pracy.
Korzystny dla radnego Bogdana Sawickiego wyrok - przywrócenie do pracy - Sąd Rejonowy w Radomiu wydał już 4 października 2012 roku. Dyrektor złożył apelację od wyroku, lecz Sąd Okręgowy w Radomiu 27 maja 2013 roku, w całości odrzucił apelację dyrektora i wyrok uprawomocnił z chwilą odczytania. Koszt wniesienia apelacji - przypominamy - 3 224 zł - wyrzucone w błoto plus koszty postępowania sądowego w I instancji 2 396 zł.

Razem daje to 5 620 zł, którą to sumę zapłacą podatnicy.

Na jutro, 29 maja 2013 roku  na godz. 8:00 zwołana jest Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Mogielnicy z jednym punktem:

4. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Rady Miejskiej w Mogielnicy.

Z wnioskiem wystąpił dyrektor szkoły. W uzasadnieniu wniosku dyrektor "zapomniał" napisać, że radny Bogdan Sawicki posiada kwalifikacje do nauczania informatyki, fizyki i matematyki, co potwierdziły sądy obu instancji, przywracając go do pracy.

Tym samym dyrektor ZSO podważa prawomocny wyrok sądu i ponownie naraża finanse gminy na straty.

Porządek obrad

Projekt uchwały oraz podpisana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Uchwała Nr XLI/227/2013

Otrzymaliśmy 13 czerwca 2013 roku Protokół z XLI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Mogielnicy. Do zatwierdzenia na następnej sesji. Czytamy i nie możemy wyjść z podziwu. Chyba po raz pierwszy protokół oddaje dokładnie to, co działo się na sesji. Tylko dlaczego musieliśmy na to czekać 15 lat?? I dlaczego właśnie teraz?

Relacja z XLI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Mogielnicy

 

Tego, co się działo na sesji nie da się opisać słowami. Tego trzeba wysłuchać!. Po odsłuchaniu części I stanie się oczywiste, czemu nagranie jest w dwóch kawałkach.

Po odsłuchaniu obu części zapoznacie się Państwo z metodami, jakich używa nasza(?) władza, aby "przepchnąć" przez Radę kontrowersyjne, godzące w interes Gminy lub "gnojące" uczciwych mieszkańców uchwały - na pospiesznie zwołanej nadzwyczajnej sesji, bez świadków, sołtysów i mieszkańców Gminy.

A mechanizm jest prosty: Przewodniczący Rady Miejskiej ma za zadanie blokować wszelkie wnioski i uwagi Opozycji próbującej wnieść słuszne zastrzeżenia, natomiast radni tzw "Koalicji" mają podnieść rękę we właściwym, wskazanym przez Przewodniczącego czasie. I pozamiatane.

Ponieważ WSZYSCY radni "Koalicji" zagłosowali ZA wyrażeniem zgody na rozwiązanie z Radnym Bogdanem Sawickim stosunku pracy, tym samym dołączyli do grupy osób, które nie dostąpią zaszczytu uściśnięcia ręki Radnego Bogdana Sawickiego.

Lista osób, którym Radny Bogdan Sawicki nie podaje ręki - kolejność nie całkiem jest przypadkowa:

Zapamiętajcie te nazwiska do następnych wyborów!

Sławomir Chmielewski, Wiesław Wilewski, Jarosław Zawalich, Grzegorz Michalski, Włodzimierz Wasiak, Irena Bogdan, Józef Rybak, Radosław Ptaszek, Rafał Rek

Najbardziej zawiodłem się na głosującym ZA radnym Grzegorzu Michalskim, ale czemu się dziwić, gdy cała rodzina pracuje u burmistrza ...

Nagranie część I (mp3, 6min 42s, 6,14 MB)

Nagranie część II (mp3, 51min 51s, 47,4 MB)

Dopiero na Sesji wręczono nam Pismo dyrektora ZSO do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mogielnicy w sprawie wyrażenia zgody przez Radę Miejską w Mogielnicy na rozwiązanie stosunku pracy z Radnym, na podstawie którego ktoś spreparował Projekt uchwały nie wnikając, czy "uzasadnienie" przedstawione przez dyrektora ZSO przypadkiem nie stoi w jawnej sprzeczności z obowiązującym w Polsce prawem.

Według nas podpada pod trzy paragrafy Kodeksu Karnego.

A obowiązkiem burmistrza jest sprawdzanie zgodności projektów uchwał z prawem.

Dowód na to, że dyrektor ZSO okłamał Radę Miejską w Mogielnicy a wspólnikiem jego był (za brak nadzoru) burmistrz: Wyrok i dwie ostatnie strony uzasadnienia PRAWOMOCNEGO od 27 maja 2013 r Wyroku Sądu, którego odczytanie bezczelnie przerwano.

Radni na tej sesji zażyczyli sobie aby przedstawiono im arkusze organizacyjne szkół, ponieważ dyrektor ZSO w swoim piśmie powołał się na arkusz organizacyjny szkoły. Burmistrz nie udostępnił radnym arkuszy.

 

W piątek 31 maja 2013 roku radny Sawicki wystosował pismo do burmistrza, aby podał podstawę nieudostępnienia arkuszy.

W poniedziałek, 3 czerwca 2013 roku otrzymał taką odpowiedź burmistrza.

Zamieszczamy również:

Wyrok Sądu Rejonowego z 4 października 2012 roku z całym uzasadnieniem

oraz otrzymany 3 czerwca 2013 roku Wyrok Sądu Okręgowego z 27 maja 2013 roku z klauzulą wykonalności

Ale co tam takie wyroki! Przecież SWOJE PRAWO w Mogielnicy ktoś inny ustala.

Jeszcze jedno: dyrektor ZSO zagalopował się tak bardzo z wystąpieniem do Rady z powyższym wnioskiem, że zapomniał przedtem przywrócić Radnego Sawickiego do pracy. No to kogo on chce zwolnić? DUCHA?

To przypomina sprawę "lekarze-duchy" z naszego (jeszcze) SPZOZ-u, ale nie do końca, bo oni przynajmniej pobierali co miesiąc wynagrodzenie.

Wiadomość z ostatniej chwili!

Dyrektor ZSO w dniu 31 maja 2013 r wręczył mi Propozycję ograniczenia zatrudnienia od 1 września 2013 do 11/18 godz.

Ale zapomniał przedtem przywrócić mnie do pracy. !?!


 

Przywrócenie do pracy

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Dziś, 27 maja 2013 roku w Sądzie Okręgowym w Radomiu, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych został odczytany w obecności dyrektora ZSO Dariusza Sańprucha wyrok przywracający bezprawnie zwolnionego radnego Bogdana Sawickiego do pracy w ZSO. Sąd Okręgowy oddalił w całości apelację złożoną przez dyrektora szkoły.

Wyrok z chwilą odczytania uprawomocnił się.

W związku z powyższym jeszcze tego samego dnia radny Bogdan Sawicki złożył w sekretariacie szkoły zgłoszenie gotowości do podjęcia pracy w ZSO oraz takie samo pismo złożył "na dziennik" w UGiM w Mogielnicy do wiadomości burmistrza.


 

Pacjenci będą mogli sprawdzać koszty leczenia

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Na stronie www.medonet.pl ukazał się artykuł o przygotowywanym przez NFZ portalu internetowym, na którym pacjenci będą mogli sprawdzić koszt swoich wizyt lekarskich, zabiegów i uzyskać informacje o zrealizowanych receptach.

Zapowiada się interesująco dla pacjentów, mniej interesująco dla nieuczciwych kierowników ZOZ-ów.

Dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) będzie możliwy po pobraniu loginu i hasła.


 

XXXIX Sesja RM 19 kwietnia 2013

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Porządek obrad i materiały cz. 1

Materiały cz. 2

Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2012 rok - Zarządzenie nr 15 (13,5 MB)

Przewodni temat Sesji - trzy kolejne pożyczki długoterminowe. Duże.

1 080 000 zł

900 000 zł

450 000 zł

oraz Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie.

 


Komentarz po Sesji.

Dotarły do nas pogłoski od mieszkańców, że słyszeli, że na sesji Nasz (?) Burmistrz, Nasz (?) Przewodniczący Rady oraz jakże by inaczej - Nasz (?) Wiceprzewodniczący Rady w niewybredny sposób zaatakowali radnego Sawickiego po odczytaniu przez niego dwóch dokumentów dotyczących Rozbudowy oczyszczalni ścieków wraz z kolektorami doprowadzającymi ścieki  Kozietuły - Mogielnica, czyli słynnej Rury za 22 miliony.

Reakcja tych panów wskazuje, że radny Sawicki powiedział prawdę.

Z odczytanych dokumentów jednoznacznie wynika, że budowa tej kanalizacji nie powinna nas kosztować NIC, lub jak zarzekał się burmistrz na Sesji w 2003 roku "Zero złotych", bo taki (nie ujęty w protokole, ale są na to  świadkowie, zresztą świadczy o tym treść Porozumienia) warunek postawili ówcześni radni Rady Miejskiej burmistrzowi przed udzieleniem mu zgody w formie Uchwały Nr XI (122) 2003 na podpisanie Porozumienia z firmami EMIG i ARED.

Gdyby Nasz burmistrz dbał o finanse gminy powinien galopem sporządzić Umowę, mającą w odróżnieniu od Porozumienia moc prawną, pozwalającą wyegzekwować od tych firm należne fundusze. Wówczas Rura nic by nas nie kosztowała. Nawet w przypadku braku jakichkolwiek środków zewnętrznych.

Inne gminy otrzymane pieniądze przeznaczyły na kanalizację i wodociągi dla mieszkańców. W naszej gminie prawie cała suma została przeznaczona na budowę kolektora ściekowego i przez to konieczność rozbudowy oczyszczalni (teraz będzie pachniało! - ze trzy razy bardziej, niż dotychczas) dla jednej prywatnej firmy.

Z pobieżnych wyliczeń -  ZERO ZŁOTYCH burmistrza kosztuje już nas ponad 3 000 000 zł (słownie: ponad trzy miliony złotych), a to jeszcze nie koniec.

 

ZADŁUŻENIE GMINY W 2013 ROKU tym samym osiągnęło

12 646 964 zł

Mieszkańcy! Dziwicie się, że tym Panom po takiej uderzeniowej dawce PRAWDY nerwy na Sesji puściły?

UWAGA!

Wobec tego, że tymi 22 milionami złotych przeznaczonych rzekomo dla mieszkańców gminy burmistrz wsparł swoją kampanię wyborczą, a lwią część 22 mln pochłonęła Rura, która z natury (okrągła i długa) jest podobna do kiełbasy,  niniejszym ogłaszamy rekord świata w długości kiełbasy wyborczej - padł on w Mogielnicy i wynosi (zgodnie z SIWZ) 2275 m o średnicy 200 mm plus 4588 m o średnicy 160 mm.

RAZEM: Kiełbasa wyborcza o długości 6863 metrów.


 

XXXVIII Nadzwyczajna Sesja RM 10 kwietnia 2013

Email Drukuj PDF

Porządek obrad

Uchwała Nr 214, Uchwała Nr 215, Załącznik 1, Załącznik 2


   


Strona 13 z 20

Szukaj

Czytających

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 306
Odsłon : 972316

Sesje dla wszystkich

Czy sesje Rady Miejskiej powinny być dostępne dla wszystkich po południu?
 

Co to było?

W czym uczestniczyli Radni w dniu 28-10-2011 ?